Round 5
Time | Home Away | Prediction | Safe | Result | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23.02. 05:00 |
Sanfrecce Hiroshima
Urawa Red Diamonds
|
2 - 1 |
2 - 0
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Sanfrecce Hiroshima (1.)
Urawa Red Diamonds (2.)
|
|||||||||||||||||||||||
23.02. 09:00 |
Nagoya Grampus
Kashima Antlers
|
1 - 0 |
0 - 3
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Nagoya Grampus (3.)
Kashima Antlers (4.)
|
|||||||||||||||||||||||
24.02. 04:00 |
Júbilo Iwata
Vissel Kobe
|
2 - 2 |
0 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Júbilo Iwata (3.)
Vissel Kobe (4.)
|
|||||||||||||||||||||||
24.02. 05:00 |
Avispa Fukuoka
Consadole Sapporo
|
1 - 1 |
0 - 0
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Avispa Fukuoka (5.)
Consadole Sapporo (6.)
|
|||||||||||||||||||||||
24.02. 05:00 |
Sagan Tosu
Albirex Niigata
|
1 - 1 |
1 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Sagan Tosu (7.)
Albirex Niigata (8.)
|
|||||||||||||||||||||||
24.02. 06:00 |
Cerezo Osaka
FC Tokyo
|
2 - 1 |
2 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Cerezo Osaka (13.)
FC Tokyo (14.)
|
|||||||||||||||||||||||
24.02. 06:00 |
FC Machida Zelvia
Gamba Osaka
|
2 - 2 |
1 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Machida Zelvia (9.)
Gamba Osaka (10.)
|
|||||||||||||||||||||||
24.02. 06:00 |
Shonan Bellmare
Kawasaki Frontale
|
1 - 2 |
1 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Shonan Bellmare (11.)
Kawasaki Frontale (12.)
|
|||||||||||||||||||||||
25.02. 05:00 |
Kashiwa Reysol
Kyoto Sanga
|
2 - 1 |
1 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Kashiwa Reysol (12.)
Kyoto Sanga (13.)
|
|||||||||||||||||||||||
25.02. 05:00 |
Tokyo Verdy
Yokohama F. Marinos
|
1 - 2 |
1 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Tokyo Verdy (14.)
Yokohama F. Marinos (15.)
|
Time | Home Away | Prediction | Safe | Result | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01.03. 10:00 |
Kawasaki Frontale
Júbilo Iwata
|
2 - 0 |
4 - 5
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Kawasaki Frontale (5.)
Júbilo Iwata (19.)
|
|||||||||||||||||||||||
01.03. 10:00 |
Yokohama F. Marinos
Avispa Fukuoka
|
2 - 1 |
0 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Yokohama F. Marinos (6.)
Avispa Fukuoka (13.)
|
|||||||||||||||||||||||
02.03. 04:00 |
Vissel Kobe
Kashiwa Reysol
|
2 - 1 |
0 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Vissel Kobe (4.)
Kashiwa Reysol (13.)
|
|||||||||||||||||||||||
02.03. 05:00 |
Kyoto Sanga
Shonan Bellmare
|
2 - 1 |
1 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Kyoto Sanga (14.)
Shonan Bellmare (17.)
|
|||||||||||||||||||||||
02.03. 05:00 |
Nagoya Grampus
FC Machida Zelvia
|
2 - 1 |
0 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Nagoya Grampus (20.)
Machida Zelvia (11.)
|
|||||||||||||||||||||||
02.03. 05:00 |
Sagan Tosu
Consadole Sapporo
|
1 - 2 |
4 - 0
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Sagan Tosu (16.)
Consadole Sapporo (15.)
|
|||||||||||||||||||||||
02.03. 06:00 |
FC Tokyo
Sanfrecce Hiroshima
|
1 - 2 |
1 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
FC Tokyo (10.)
Sanfrecce Hiroshima (3.)
|
|||||||||||||||||||||||
02.03. 06:00 |
Gamba Osaka
Albirex Niigata
|
2 - 1 |
1 - 0
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Gamba Osaka (12.)
Albirex Niigata (5.)
|
|||||||||||||||||||||||
02.03. 06:00 |
Kashima Antlers
Cerezo Osaka
|
1 - 0 |
1 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Kashima Antlers (2.)
Cerezo Osaka (9.)
|
|||||||||||||||||||||||
03.03. 07:00 |
Urawa Red Diamonds
Tokyo Verdy
|
2 - 1 |
1 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Urawa Red Diamonds (19.)
Tokyo Verdy (18.)
|
Time | Home Away | Prediction | Safe | Result | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
09.03. 05:00 |
Albirex Niigata
Nagoya Grampus
|
1 - 0 |
1 - 0
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Albirex Niigata (11.)
Nagoya Grampus (20.)
|
|||||||||||||||||||||||
09.03. 05:00 |
FC Machida Zelvia
Kashima Antlers
|
1 - 1 |
1 - 0
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Machida Zelvia (3.)
Kashima Antlers (1.)
|
|||||||||||||||||||||||
09.03. 05:00 |
Júbilo Iwata
Kashiwa Reysol
|
1 - 1 |
0 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Júbilo Iwata (13.)
Kashiwa Reysol (5.)
|
|||||||||||||||||||||||
09.03. 06:00 |
Avispa Fukuoka
Shonan Bellmare
|
1 - 0 |
1 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Avispa Fukuoka (6.)
Shonan Bellmare (10.)
|
|||||||||||||||||||||||
09.03. 06:00 |
Sanfrecce Hiroshima
Sagan Tosu
|
2 - 0 |
4 - 0
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Sanfrecce Hiroshima (2.)
Sagan Tosu (7.)
|
|||||||||||||||||||||||
09.03. 07:00 |
Cerezo Osaka
Tokyo Verdy
|
2 - 1 |
2 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Cerezo Osaka (14.)
Tokyo Verdy (17.)
|
|||||||||||||||||||||||
09.03. 07:00 |
FC Tokyo
Vissel Kobe
|
1 - 2 |
1 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
FC Tokyo (15.)
Vissel Kobe (8.)
|
|||||||||||||||||||||||
09.03. 07:00 |
Kawasaki Frontale
Kyoto Sanga
|
2 - 1 |
0 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Kawasaki Frontale (9.)
Kyoto Sanga (16.)
|
|||||||||||||||||||||||
10.03. 04:05 |
Consadole Sapporo
Urawa Red Diamonds
|
1 - 1 |
0 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Consadole Sapporo (19.)
Urawa Red Diamonds (18.)
|
|||||||||||||||||||||||
10.04. 10:00 |
Yokohama F. Marinos
Gamba Osaka
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Yokohama F. Marinos (12.)
Gamba Osaka (9.)
|
Time | Home Away | Prediction | Safe | Result | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.03. 04:00 |
Avispa Fukuoka
FC Tokyo
|
1 - 0 |
1 - 3
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Avispa Fukuoka (7.)
FC Tokyo (17.)
|
|||||||||||||||||||||||
16.03. 05:00 |
Consadole Sapporo
FC Machida Zelvia
|
2 - 2 |
1 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Consadole Sapporo (19.)
Machida Zelvia (2.)
|
|||||||||||||||||||||||
16.03. 05:00 |
Vissel Kobe
Sanfrecce Hiroshima
|
1 - 1 |
0 - 0
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Vissel Kobe (4.)
Sanfrecce Hiroshima (1.)
|
|||||||||||||||||||||||
16.03. 06:00 |
Gamba Osaka
Júbilo Iwata
|
2 - 1 |
2 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Gamba Osaka (9.)
Júbilo Iwata (16.)
|
|||||||||||||||||||||||
16.03. 06:00 |
Kashiwa Reysol
Nagoya Grampus
|
1 - 0 |
0 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Kashiwa Reysol (3.)
Nagoya Grampus (20.)
|
|||||||||||||||||||||||
16.03. 06:00 |
Sagan Tosu
Cerezo Osaka
|
1 - 2 |
0 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Sagan Tosu (15.)
Cerezo Osaka (6.)
|
|||||||||||||||||||||||
16.03. 07:00 |
Tokyo Verdy
Albirex Niigata
|
1 - 0 |
2 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Tokyo Verdy (18.)
Albirex Niigata (5.)
|
|||||||||||||||||||||||
17.03. 05:00 |
Kyoto Sanga
Yokohama F. Marinos
|
1 - 2 |
2 - 3
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Kyoto Sanga (12.)
Yokohama F. Marinos (14.)
|
|||||||||||||||||||||||
17.03. 06:00 |
Kashima Antlers
Kawasaki Frontale
|
1 - 1 |
2 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Kashima Antlers (10.)
Kawasaki Frontale (15.)
|
|||||||||||||||||||||||
17.03. 06:00 |
Shonan Bellmare
Urawa Red Diamonds
|
1 - 1 |
4 - 4
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Shonan Bellmare (11.)
Urawa Red Diamonds (13.)
|
Time | Home Away | Prediction | Safe | Result | |||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
29.03. 10:00 |
Tokyo Verdy
Kyoto Sanga
|
1 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Tokyo Verdy (19.)
Kyoto Sanga (14.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
30.03. 04:00 |
Sanfrecce Hiroshima
Gamba Osaka
|
2 - 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Sanfrecce Hiroshima (2.)
Gamba Osaka (6.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
30.03. 05:00 |
Albirex Niigata
Kashiwa Reysol
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Albirex Niigata (7.)
Kashiwa Reysol (8.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
30.03. 05:00 |
Vissel Kobe
Consadole Sapporo
|
2 - 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Vissel Kobe (5.)
Consadole Sapporo (20.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
30.03. 06:00 |
FC Machida Zelvia
Sagan Tosu
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Machida Zelvia (1.)
Sagan Tosu (17.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
30.03. 06:00 |
Kashima Antlers
Júbilo Iwata
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Kashima Antlers (4.)
Júbilo Iwata (16.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
30.03. 06:00 |
Kawasaki Frontale
FC Tokyo
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Kawasaki Frontale (15.)
FC Tokyo (10.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
30.03. 06:00 |
Urawa Red Diamonds
Avispa Fukuoka
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Urawa Red Diamonds (12.)
Avispa Fukuoka (13.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
30.03. 07:00 |
Cerezo Osaka
Shonan Bellmare
|
1 - 0 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Cerezo Osaka (3.)
Shonan Bellmare (11.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
30.03. 07:00 |
Nagoya Grampus
Yokohama F. Marinos
|
1 - 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Nagoya Grampus (18.)
Yokohama F. Marinos (9.)
|
Time | Home Away | Prediction | Safe | Result | |||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
03.04. 10:00 |
Avispa Fukuoka
Kashima Antlers
|
2 - 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Avispa Fukuoka (13.)
Kashima Antlers (4.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
03.04. 10:00 |
FC Machida Zelvia
Sanfrecce Hiroshima
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Machida Zelvia (1.)
Sanfrecce Hiroshima (2.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
03.04. 10:00 |
Gamba Osaka
Kyoto Sanga
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Gamba Osaka (6.)
Kyoto Sanga (14.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
03.04. 10:00 |
Júbilo Iwata
Albirex Niigata
|
1 - 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Júbilo Iwata (16.)
Albirex Niigata (7.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
03.04. 10:00 |
Kashiwa Reysol
Cerezo Osaka
|
2 - 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Kashiwa Reysol (8.)
Cerezo Osaka (3.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
03.04. 10:00 |
Sagan Tosu
Vissel Kobe
|
1 - 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Sagan Tosu (17.)
Vissel Kobe (5.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
03.04. 10:00 |
Shonan Bellmare
Tokyo Verdy
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Shonan Bellmare (11.)
Tokyo Verdy (19.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
03.04. 10:00 |
Yokohama F. Marinos
Kawasaki Frontale
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Yokohama F. Marinos (9.)
Kawasaki Frontale (15.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
03.04. 10:30 |
Consadole Sapporo
Nagoya Grampus
|
1 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Consadole Sapporo (20.)
Nagoya Grampus (18.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
03.04. 10:30 |
FC Tokyo
Urawa Red Diamonds
|
2 - 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
FC Tokyo (10.)
Urawa Red Diamonds (12.)
|
Time | Home Away | Prediction | Safe | Result | |||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
06.04. 05:00 |
Consadole Sapporo
Gamba Osaka
|
1 - 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Consadole Sapporo (20.)
Gamba Osaka (6.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
07.04. 04:00 |
Tokyo Verdy
Kashiwa Reysol
|
1 - 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Tokyo Verdy (19.)
Kashiwa Reysol (8.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
07.04. 05:00 |
Albirex Niigata
Cerezo Osaka
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Albirex Niigata (7.)
Cerezo Osaka (3.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
07.04. 05:00 |
Kyoto Sanga
Júbilo Iwata
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Kyoto Sanga (14.)
Júbilo Iwata (16.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
07.04. 05:00 |
Sanfrecce Hiroshima
Shonan Bellmare
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Sanfrecce Hiroshima (2.)
Shonan Bellmare (11.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
07.04. 05:00 |
Vissel Kobe
Yokohama F. Marinos
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Vissel Kobe (5.)
Yokohama F. Marinos (9.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
07.04. 06:00 |
Kawasaki Frontale
FC Machida Zelvia
|
2 - 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Kawasaki Frontale (15.)
Machida Zelvia (1.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
07.04. 06:00 |
Nagoya Grampus
Avispa Fukuoka
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Nagoya Grampus (18.)
Avispa Fukuoka (13.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
07.04. 06:00 |
Urawa Red Diamonds
Sagan Tosu
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
Urawa Red Diamonds (12.)
Sagan Tosu (17.)
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
07.04. 08:00 |
FC Tokyo
Kashima Antlers
|
2 - 2 | |||||||||||||||||||||||||||||
Match Info
FC Tokyo (10.)
Kashima Antlers (4.)
|